wystawa obrazów

Prace polskich reprezentantów sztuki nowoczesnej wystawiają największe galerie w Polsce, ale także za granicą. Warto choćby wymienić główne Centra Sztuki Współczesnej tj Zamek Ujazdowski, Wyspa w Gdańsku, Kronika w Bytomiu, Znaki Czasu w Toruniu albo Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, różne galerie niekomercyjne, komercyjne i inne. Polska obradza nowymi odkryciami w dziedzinie malarstwa.

Współcześni malarze polscy, którzy na dobre wpisali się w kanon sztuki nowoczesnej to: Zdzisław Beksiński, Piotr Naliwajko, Rafał Olbiński, Jacek Yerka, Wojciech Siudmak, Tomasz Sętowski, Jarosław Kukowski i wielu innych. Przeważnie są to reprezentanci postsurrealizmu. Dziś wciąż pojawiają się kolejne młode pokolenia twórców, którzy swym świeżym spojrzenie na nowoczesną sztukę współtworzą historię polskiego malarstwa.

Dużym zainteresowaniem odbiorców cieszą się obrazy olejne i akrylowe. Wielu z nich preferuje wyłącznie grafikę czy rysunek. Te gatunki twórczości doskonale wpasowują się w nowoczesne wnętrza domów, apartamentów. Twórczość młodych artystów plastyków najczęściej publikują wydawnictwa poświęcone sztuce, a także internetowe galerie sztuki. Wystawiając swoje obrazy na aukcjach w sieci, młodzi malarze mają szansę wypłynąć na szersze artystyczne wody.

plug-shop This entry was posted in. Galerie Polscy malarze współcześni.