Warszawa jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym dla wszystkich miłośników sztuki. Zwiedzanie z przewodnikiem polskiej stolicy może każdemu z nas pomóc w lepszym poznaniu tego miasta oraz w zdobyciu wielu ciekawych wiadomości na jego temat. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić uwagę?

Dla miłośników kultury i sztuki, jednym z najważniejszych punktów w programie wycieczki po Warszawie będą z pewnością Łazienki Królewskie. Ten okazały park może się pochwalić licznymi rzeźbami, pomnikami oraz okazałymi gmachami, które swą formą do dziś wzbudzają zachwyt wśród zwiedzających.

Jednym z tych miejsc, przy których w czasie spaceru po Łazienkach Królewskich warto się zatrzymać na dłużej, jest Stara Oranżeria. Budynek ten powstał w latach 1785-1788 według projektu nadwornego architekta Dominika Merliniego, a swą sławę tak ważnej scenie, jaką jest Teatr Królewski.

Przed gmachem tym czeka jeszcze jedna niespodzianka na miłośników sztuki. To plenerowa galeria rzeźby, która może każdego z nas oczarować swym pięknem, bogactwem oraz różnorodnością. Nie brak tu ozdobnych wazonów oraz majestatycznych lwów, nie brak tez antycznych bogów, takich jak Apollo czy Wenus. Warto przyjrzeć się też popiersiom, które przypominają nam o władcach starożytnego Rzymu.

Na terenie Królewskich Łazienek znalazło się miejsce i dla Kaliguli, i dla Wespazjana, można tu również ujrzeć popiersia Tyberiusza oraz Juliusza Cezara. Całość robi ogromne wrażenie i sprawia, że wizyta w tym miejscu na długo zapisuje się w pamięci gości odwiedzających najsłynniejszy zespół parkowo-pałacowy w Warszawie.

plug-shop This entry was posted in. Galerie Łazienki Królewskie: galeria rzeźby przy Starej Oranżerii.