W tak pięknym mieście, jakim jest Kraków, nikt z nas na nudę nie będzie mógł narzekać. Zwiedzanie Krakowa to wspaniała lekcja historii, a jednocześnie świetna okazja, by zapoznać się z najcenniejszymi dziełami sztuki. Tutejsze muzea i galerie mają się czym pochwalić, a wizyta w ich murach dla każdego z nas stanie się nie lada wydarzeniem. Gdzie warto się wybrać?

Jedną z tych placówek muzealnych, które warto zwiedzić podczas wycieczki po Krakowie, jest Muzeum Czartoryskich. Ta placówka muzealna może się pochwalić długą historią oraz cennymi zbiorami, którym z pewnością warto przyjrzeć się uważniej.

Dumą muzeum jest Galeria Sztuki Starożytnej, którą można podziwiać na Starym Mieście, w gmachu Arsenału. Warto też zajrzeć do Pałacu oraz Klasztorku, w których czekają tak ciekawe ekspozycje, jak „Pamiątki z dziejów Polski od XIV do XVIII wieku”, „Galeria malarstwa zachodnioeuropejskiego” oraz „Galeria Europejskiego Rzemiosła Artystycznego”.

Muzeum to bez wątpienia jest niezwykle ważnym punktem w programie wycieczki po Krakowie oraz placówką, której zwiedzenie dostarczy niezapomnianych wrażeń każdemu miłośnikowi sztuki. Warto o tym pamiętać i zwiedzanie Krakowa zaplanować w taki sposób, by znaleźć czas na wizytę w słynnym Muzeum Czartoryskich.

plug-shop This entry was posted in. Galerie Muzeum Czartoryskich w Krakowie.