Jest jedną z najważniejszych galerii na terenie Włoch i dumą tak wspaniałego miasta, jakim jest Florencja. Galeria Uffizi to jeden z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki do tego miasta, a prezentowane tu zbiory z pewnością zasługują na uwagę. W kompleksie budynków wzniesionych w XVI wieku, czekają na turystów wyjątkowe dzieła sztuki. Co ciekawe, jest to pierwsza na świecie galeria sztuki, której założenie zawdzięczamy rodzinie Medicich.

W czasie zwiedzania tej galerii można ujrzeć m. in. ciekawą kolekcję rzeź greckich i rzymskich, które są cennymi pamiątkami z czasów starożytnych. Uwagę przyciąga też kolekcja poświęcona toskańskiemu gotykowi. Prezentowane tu dzieła sztuki powstały pomiędzy XII a XIV stuleciem, a bardzo ważne miejsce zajmują tu takie obrazy, jak „Zdjęcie z krzyża” czy „Ofiarowanie dzieciątka w świątyni”. Godnie reprezentowany jest tu również wczesny renesans.

Dla wielu turystów najważniejszą atrakcją w czasie wycieczki do tej galerii są jednak te sale, które poświęcone są konkretnym twórcom. Leonardo da Vinci, Botticelli, Rafael – oto artyści, dzięki którym Florencja i galeria Uffizi cieszą się tak wielką popularnością.

plug-shop This entry was posted in. Galerie Galeria Uffizi we Florencji.